Frederic malle
Frederic Malle parfumer | Papique
Frederic Malle er et fransk excellence-hus grundlagt i 2000, specialiseret i Eau de Parfum med høj koncentration skabt af internationale mesterparfumører. Brandet repræsenterer den ypperste olfaktoriske kvalitet og innovation i parfumeriets premiumsegment.
Frederic Malles dufte er kendetegnet ved sofistikerede og alsidige kompositioner, velegnede til kræsne kunder, som søger unisex- og nicheparfumer. Hver kreation er resultatet af samarbejdet mellem grundlæggeren og branchens mest anerkendte næser, hvilket sikrer en unik og genkendelig duftidentitet.
Køb Frederic Malle hos Papique
Udforsk de 206 parfumer i Frederic Malle-kollektionen, der er tilgængelige hos Papique: 100 % autentiske, med garanteret oprindelsescertificering og hurtig levering i hele Italien. Hvert produkt er udvalgt for at tilbyde dig de fineste luksusdufte til konkurrencedygtige priser.
209 produkter
Bestsellere Frederic malle
Frederic malle Eau de Magnolia Kropsrens 200ml — Kropsrens
€127,08
2
Frederic malle Cafe Society Parfume
€312,80
3
Frederic malle The Icons Discovery Set
€64,52
4
Frederic Malle Vetiver Extraordinaire 200 ml Kropsrens
€136,85
5
Frederic malle Portrait of a Lady Body Lotion
€156,40
6
Frederic Malle Le Parfum de Therese 100 ml Extrait de Parfum
€542,80
Ofte stillede spørgsmål
Hvor mange Frederic Malle produkter er tilgængelige på Papique?
Hvilke kategorier af Frederic Malle produkter kan jeg købe på Papique?
Hvad er prisintervallet for Frederic Malle produkter på Papique?
Hvad er de bedst sælgende Frederic Malle produkter på Papique?
Hvordan fungerer forsendelse og retur for Frederic Malle på Papique?
-
Frederic malle Uncut Gem Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de Parfum
Sælger:Frederic malle Uncut Gem Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€432,40 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€432,40
-
Frederic malle Vetiver Extraordinaire Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Vetiver Extraordinaire Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€542,80 - Normalpris
-
€651,36 - Udsalgspris
-
€542,80
-
Frederic malle Synthetic Nature Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Synthetic Nature Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€404,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€404,80
-
Frederic malle Rose & Cuir Body Lotion 200ml — Body Lotion
Sælger:Frederic malle Rose & Cuir Body Lotion 200ml — Body LotionFrederic malle- Normalpris
-
€119,60 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€119,60
-
Frederic malle Promise Nebbia Capelli 50ml — Hårmist

Sælger:Frederic malle Promise Nebbia Capelli 50ml — HårmistFrederic malle- Normalpris
-
€230,00 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€230,00
-
Frederic malle Promise Nebbia Capelli 100ml — Hårmist

Sælger:Frederic malle Promise Nebbia Capelli 100ml — HårmistFrederic malle- Normalpris
-
€312,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€312,80
-
Frederic malle Portrait of a Lady Hårmist 50ml — Hårmist

Sælger:Frederic malle Portrait of a Lady Hårmist 50ml — HårmistFrederic malle- Normalpris
-
€230,00 - Normalpris
-
€234,60 - Udsalgspris
-
€230,00
-
Frederic malle Portrait of a Lady Eau de Parfum Kvinde 100ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Portrait of a Lady Eau de Parfum Kvinde 100ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€616,40 - Normalpris
-
€739,68 - Udsalgspris
-
€616,40
-
Frederic malle Rossetto Rose Eau de Parfum Kvinde 50ml — Eau de Parfum
Sælger:Frederic malle Rossetto Rose Eau de Parfum Kvinde 50ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€404,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€404,80
-
Frederic malle Geranium Pour Monsieur Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Geranium Pour Monsieur Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€404,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€404,80
-
Frederic malle Geranium Pour Monsieur Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Geranium Pour Monsieur Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€561,20 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€561,20
-
Frederic malle French Lover Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle French Lover Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€404,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€404,80
-
Frederic malle French Lover Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle French Lover Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€561,20 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€561,20
-
Frederic malle Dawn Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Dawn Eau de Parfum Unisex 50ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€1.545,60 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€1.545,60
-
Frederic malle Country Home Stearinlys 220g — Stearinlys
Sælger:Frederic malle Country Home Stearinlys 220g — StearinlysFrederic malle- Normalpris
-
€193,20 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€193,20
-
Frederic malle Carnal Flower Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Carnal Flower Eau de Parfum Unisex 100ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€616,40 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€616,40
-
Frederic malle Cafe Society Candela 220g — Candela

Sælger:Frederic malle Cafe Society Candela 220g — CandelaFrederic malle- Normalpris
-
€185,72 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€185,72
-
Frederic malle Bigarade Concentree Eau de Parfum Unisex 10ml — Eau de Parfum

Sælger:Frederic malle Bigarade Concentree Eau de Parfum Unisex 10ml — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€119,60 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€119,60
-
Frederic Malle Heaven Can Wait 10 ml Unisex — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Heaven Can Wait 10 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€114,08 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€114,08
-
Frederic Malle Heaven Can Wait 50 ml Unisex — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Heaven Can Wait 50 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€404,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€404,80
-
Frederic Malle Heaven Can Wait 100 ml Unisex — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Heaven Can Wait 100 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€561,20 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€561,20
-
Frederic Malle Rose Tonnerre 50 ml Kvinde — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Rose Tonnerre 50 ml Kvinde — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€459,42 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€459,42
-
Frederic Malle Dans Ton Lit 100 ml Unisex — Extrait de Parfum

Sælger:Frederic Malle Dans Ton Lit 100 ml Unisex — Extrait de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€184,00 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€184,00
-
Frederic Malle Portrait of a Lady 100 ml Kvinde — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Portrait of a Lady 100 ml Kvinde — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€631,56 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€631,56
-
Frederic Malle Dans Mon Lit 100 ml Unisex — Extrait de Parfum
Sælger:Frederic Malle Dans Mon Lit 100 ml Unisex — Extrait de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€193,20 - Normalpris
-
€231,84 - Udsalgspris
-
€193,20
-
Frederic Malle Monsieur 50 ml Mand — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Monsieur 50 ml Mand — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€404,80 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€404,80
-
Frederic Malle Monsieur 100 ml Mand — Eau de Parfum

Sælger:Frederic Malle Monsieur 100 ml Mand — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€542,25 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€542,25
-
Frederic Malle L'Eau D'Hiver 50 ml Unisex — Eau de Parfum
Sælger:Frederic Malle L'Eau D'Hiver 50 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€238,89 - Normalpris
-
€286,67 - Udsalgspris
-
€238,89
-
Frederic Malle Noir Epices 30 ml Unisex — Eau de Parfum
Sælger:Frederic Malle Noir Epices 30 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€176,33 - Normalpris
-
€211,60 - Udsalgspris
-
€176,33
-
Frederic Malle Le Parfum De Therese 10 ml Unisex — Eau de Parfum
Sælger:Frederic Malle Le Parfum De Therese 10 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€92,00 - Normalpris
-
€110,40 - Udsalgspris
-
€92,00
-
Frederic Malle Le Parfum De Therese 30 ml Unisex — Eau de Parfum
Sælger:Frederic Malle Le Parfum De Therese 30 ml Unisex — Eau de ParfumFrederic malle- Normalpris
-
€176,33 - Normalpris
-
€211,60 - Udsalgspris
-
€176,33
-
Frederic Malle Rejse Spray Rød 10 ml — Prøveflasker og Refills

Sælger:Frederic Malle Rejse Spray Rød 10 ml — Prøveflasker og RefillsFrederic malle- Normalpris
-
€73,60 - Normalpris
-
- Udsalgspris
-
€73,60






















































